KYOCERA AVX NOSY337M004R0150
- Manufacturer
- KYOCERA AVX
- Model Name
- NOSY337M004R0150
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP NIOB OXIDE 330UF 20% 4V 2917
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
KYOCERA AVX
- Series
OxiCap® NOS
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Obsolete
- Capacitance
330 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
4 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
150 mOhms
- Current - Leakage
26.4 µA
- Dissipation Factor
12%
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
2917 (7343 Metric)
- Manufacturer Size Code
Y
- Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
- Features
Low ESR
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Supplier Device Package
2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)