KYOCERA AVX NOJE477M002RWJ
- Model Name
- NOJE477M002RWJ
- Description
- CAP NIOB OXI 470UF 20% 2.5V 2917
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
- Product Status
Obsolete
- Capacitance
470 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
2.5 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
300 mOhms
- Current - Leakage
23.5 µA
- Dissipation Factor
10%
- Package / Case
2917 (7343 Metric)
- Manufacturer Size Code
E
- Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
- Features
- Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
- Supplier Device Package
2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)