KYOCERA AVX NOJC686M002RWJ
- Model Name
- NOJC686M002RWJ
- Description
- CAP NIOB OXID 68UF 20% 2.5V 2312
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
- Product Status
Obsolete
- Capacitance
68 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
2.5 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
500 mOhms
- Current - Leakage
3.4 µA
- Dissipation Factor
6%
- Package / Case
2312 (6032 Metric)
- Manufacturer Size Code
C
- Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
- Features
- Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
- Supplier Device Package
2312 (6032 Metric)
- Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)