KYOCERA AVX NOJC476M006RWJ
- Model Name
- NOJC476M006RWJ
- Description
- CAP NIOB OXID 47UF 20% 6.3V 2312
- packaging
- Quantity
In stock: 661
Cut Tape (CT) & Custom-Reel®
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Capacitance
47 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
6.3 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
500 mOhms
- Current - Leakage
5.7 µA
- Dissipation Factor
6%
- Package / Case
2312 (6032 Metric)
- Manufacturer Size Code
C
- Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
- Features
- Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
- Supplier Device Package
2312 (6032 Metric)
- Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)