KYOCERA AVX NOJB686M006RWJ
- Model Name
- NOJB686M006RWJ
- Description
- CAP NIOB OXID 68UF 20% 6.3V 1210
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
- Product Status
Active
- Capacitance
68 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
6.3 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5 Ohms
- Current - Leakage
8.2 µA
- Dissipation Factor
20%
- Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
- Manufacturer Size Code
B
- Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
- Features
- Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
- Supplier Device Package
1210 (3528 Metric)
- Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)