KYOCERA AVX F380J106MMAAH2
- Manufacturer
- KYOCERA AVX
- Model Name
- F380J106MMAAH2
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP TANT POLY 10UF 6.3V 0603
- packaging
- Quantity
In stock: 7185
Cut Tape (CT) & Custom-Reel®
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
KYOCERA AVX
- Series
F38
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Not For New Designs
- Capacitance
10 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
6.3 V
- Type
Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
- Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
- Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)