KYOCERA AVX CB042D0334JBC
- Manufacturer
- KYOCERA AVX
- Model Name
- CB042D0334JBC
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP FILM 0.33UF 5% 63VDC 2220
- packaging
- Quantity
In stock: 10229
Cut Tape (CT) & Custom-Reel®
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
KYOCERA AVX
- Series
CB
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Capacitance
0.33 µF
- Tolerance
±5%
- Voltage Rating - AC
40V
- Voltage Rating - DC
63V
- Dielectric Material
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
2220 (5750 Metric)
- Size / Dimension
0.228" L x 0.197" W (5.80mm x 5.00mm)
- Height - Seated (Max)
0.130" (3.30mm)