KYOCERA AVX 08051J4R3BBTTR
- Manufacturer
- KYOCERA AVX
- Model Name
- 08051J4R3BBTTR
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP THIN FILM 4.3PF 100V 0805
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 3000
Product Attributes
- Mfr
KYOCERA AVX
- Series
Accu-P®
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Capacitance
4.3 pF
- Tolerance
±0.1pF
- Voltage - Rated
100 V
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
0805 (2012 Metric)
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Features
RF, High Q, Low Loss
- Size / Dimension
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
- Height - Seated (Max)
0.044" (1.13mm)