KYOCERA AVX 06035J1R0CBTTR
- Manufacturer
- KYOCERA AVX
- Model Name
- 06035J1R0CBTTR
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP THIN FILM 1PF 50V 0603
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 3000
Product Attributes
- Mfr
KYOCERA AVX
- Series
Accu-P®
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Capacitance
1 pF
- Tolerance
±0.25pF
- Voltage - Rated
50 V
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
0603 (1608 Metric)
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Features
RF, High Q, Low Loss
- Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
- Height - Seated (Max)
0.029" (0.73mm)