Knowles Novacap C06CF0R1C-9UN-X1T
- Manufacturer
- Knowles Novacap
- Model Name
- C06CF0R1C-9UN-X1T
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP CER 0603
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 4000
Product Attributes
- Mfr
Knowles Novacap
- Series
CF
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Capacitance
0.1 pF
- Tolerance
±0.25pF
- Voltage - Rated
250V
- Temperature Coefficient
C0G, NP0
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
RF, Microwave, High Frequency
- Failure Rate
- Mounting Type
Surface Mount, MLCC
- Package / Case
0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)