JAE Electronics MM50-200B2-1-E300E
- Manufacturer
- JAE Electronics
- Model Name
- MM50-200B2-1-E300E
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CONN SKT SODIMM 200POS SMD
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
JAE Electronics
- Series
MM50
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Obsolete
- Connector Style
SODIMM
- Number of Positions
200
- Memory Type
DDR2 SDRAM
- Standards
MO-274
- Mounting Type
Surface Mount
- Insertion Angle
25° Angle
- Features
Board Guide, Latches
- Mounting Feature
Normal, Standard - Top
- Card Thickness
- Height
0.205" (5.20mm)