Infineon Technologies IKCM30F60GAXKMA1
- Manufacturer
- Infineon Technologies
- Model Name
- IKCM30F60GAXKMA1
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- IFPS MODULE 600V 30A 24PWRDIP
- Quantity
In stock: 2554
Tube
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Infineon Technologies
- Series
CIPOS™
- Package
Tube
- Product Status
Active
- Type
IGBT
- Configuration
3 Phase
- Current
30 A
- Voltage
600 V
- Voltage - Isolation
2000Vrms
- Mounting Type
Through Hole
- Package / Case
24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)