Infineon Technologies IGCM20F60HAXKMA1
- Manufacturer
- Infineon Technologies
- Model Name
- IGCM20F60HAXKMA1
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- IGBT 600V 24MDIP
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Infineon Technologies
- Series
CIPOS™
- Package
Tube
- Product Status
Obsolete
- Type
IGBT
- Configuration
3 Phase
- Current
20 A
- Voltage
600 V
- Voltage - Isolation
2000Vrms
- Mounting Type
Through Hole
- Package / Case
24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)