Hosonic Electronic Co., Ltd E1SB26E007902E
- Manufacturer
- Hosonic Electronic Co., Ltd
- Model Name
- E1SB26E007902E
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- XTAL 2016 26MHZ, 9PF
- packaging
- Quantity
In stock: 3682
Cut Tape (CT) & Custom-Reel®
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Hosonic Electronic Co., Ltd
- Series
E1SB
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Type
MHz Crystal
- Frequency
26 MHz
- Frequency Stability
±15ppm
- Frequency Tolerance
±10ppm
- Load Capacitance
9pF
- ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
- Operating Mode
Fundamental
- Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
- Ratings
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
4-SMD, No Lead
- Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)