Grayhill Inc. 58J8A36-01-1-10N-C
- Manufacturer
- Grayhill Inc.
- Model Name
- 58J8A36-01-1-10N-C
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- SW KEY 10POS SP10T 200MA 115V
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
Grayhill Inc.
- Series
58
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Circuit
SP10T
- Number of Positions
10
- Switch Function
- Contact Timing
Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps)
200mA (AC/DC)
- Voltage Rating - AC
115 V
- Voltage Rating - DC
30 V
- Actuator Type
Flat Key
- Key Removable Positions
All
- Angle of Throw
36°
- Contact Material
- Contact Finish
Gold Alloy
- Mounting Type
Panel Mount
- Termination Style
Solder Lug
- Panel Cutout Dimensions
Circular - 19.05mm Dia
- Features
Antistatic
- Operating Temperature
- Depth Behind Flange
49.71mm