Grayhill Inc. 56LP30-01-1-03N
- Manufacturer
- Grayhill Inc.
- Model Name
- 56LP30-01-1-03N
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- SWITCH KEYLOCK
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Grayhill Inc.
- Series
56
- Package
Bulk
- Product Status
Obsolete
- Circuit
SP3T
- Number of Positions
3
- Switch Function
On-On-On
- Contact Timing
Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps)
200mA (AC/DC)
- Voltage Rating - AC
115 V
- Voltage Rating - DC
30 V