GlobTek, Inc. WR9HD1110LCPIMFR6B
- Manufacturer
- GlobTek, Inc.
- Model Name
- WR9HD1110LCPIMFR6B
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W
- Quantity
In stock: 1086
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
GlobTek, Inc.
- Series
GTM86101-1009-W2
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Region Utilized
North America
- Form
Wall Mount (Class II)
- Input Type
Fixed Blade
- Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output
9V
- Current - Output (Max)
1.11A
- Power (Watts)
10 W
- No Load Power Consumption
- Polarization
Positive Center
- Applications
Medical
- Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
- Operating Temperature
0°C ~ 50°C
- Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
- Cord Length
59" (1.50m)
- Input Connector
NEMA 1-15P
- Size / Dimension
2.72" L x 1.13" W x 2.26" H (69.0mm x 28.8mm x 57.3mm)