Garmin Canada Inc. D52QD2M4IA-A-TRAY
Image shown is a representation only.
  • Garmin Canada Inc. D52QD2M4IA-A-TRAY-thumb
Manufacturer
Garmin Canada Inc.
Model Name
D52QD2M4IA-A-TRAY
Datasheet
Datasheet
Description
RF TXRX MOD ISM>1GHZ TRC ANT SMD
Quantity
In stock: 5
Tray
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
  • Mfr
    Garmin Canada Inc.
  • Series
  • Package
    Tray
  • Product Status
    Obsolete
  • Digi-Key Programmable
    Not Verified
  • RF Family/Standard
    General ISM > 1GHz
  • Protocol
    ANT™
  • Modulation
  • Frequency
    2.4GHz
  • Data Rate
    60kbps
  • Power - Output
    4dBm
  • Sensitivity
    -96.5dBm
  • Serial Interfaces
    I²C, SPI, UART
  • Antenna Type
    Integrated, Trace
  • Utilized IC / Part
    nRF52832
  • Memory Size
    512kB Flash, 64kB RAM
  • Voltage - Supply
    1.7V ~ 3.6V
  • Current - Receiving
    16mA
  • Current - Transmitting
    16mA
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C