Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited FCT6M03276807Y5
- Manufacturer
- Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
- Model Name
- FCT6M03276807Y5
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CRYSTAL 32.768KHZ 7PF SMD
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
- Series
FCT-6M
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
- Frequency
32.768 kHz
- Load Capacitance
7pF
- ESR (Equivalent Series Resistance)
65 kOhms
- Operating Mode
Fundamental
- Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
- Ratings
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
4-SMD, Flat Leads
- Size / Dimension
0.272" L x 0.055" W (6.90mm x 1.40mm)