Fraenkische USA, LP COPA-H-23B
Image shown is a representation only.
  • Fraenkische USA, LP COPA-H-23B-thumb
Fraenkische USA, LP COPA-H-23B
Manufacturer
Fraenkische USA, LP
Model Name
COPA-H-23B
Datasheet
Datasheet
Description
FIPLOCK, CONDUIT SUPPORT ONE-PIE
Quantity
In stock: 138
Bulk
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
  • Mfr
    Fraenkische USA, LP
  • Series
    FiplockĀ®
  • Package
    Bulk
  • Product Status
    Active
  • Type
    Clip, C-Type
  • Type Attributes
    Hinged, Locking
  • Opening Size
    0.906" (23.00mm)
  • Mounting Type
    Fastener
  • Material
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Color
    Black
  • Length
    1.575" (40.00mm)
  • Width
    1.516" (38.50mm)
  • Height
    1.654" (42.00mm)
  • Panel Hole Size
    0.236" (5.99mm)