Finisar Corporation FTLX3613M350
- Manufacturer
- Finisar Corporation
- Model Name
- FTLX3613M350
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- TXRX DWDM EML 100GHZ C-BAND XFP
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Finisar Corporation
- Series
- Package
Bulk
- Product Status
Obsolete
- Data Rate
9.95 ~ 11.3Gbps
- Wavelength
1537nm
- Applications
Fibre Channel Links
- Voltage - Supply
3.3V, 5V