Essentra Components 61ASM25100
- Manufacturer
- Essentra Components
- Model Name
- 61ASM25100
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- ANCHOR RIVET, STEEL PIN, .250 HO
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1000
Product Attributes
- Mfr
Essentra Components
- Series
MicroPlastics
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Type
Push Rivet
- Rivet Diameter
- Rivet Length
1.000" (25.40mm) 1"
- Head Diameter
- Head Height
- Hole Diameter
0.250" (6.35mm) 1/4"