Essentra Components 22CC37B0375
- Manufacturer
- Essentra Components
- Model Name
- 22CC37B0375
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CBL CLAMP P-TYPE NAT FASTENER
- Quantity
In stock: 2405
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 2500
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Essentra Components
- Series
MicroPlastics
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Type
Clamp, P-Type
- Type Attributes
- Opening Size
0.375" (9.53mm)
- Mounting Type
Fastener
- Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- Color
Natural
- Length
- Width
0.375" (9.53mm)
- Height
- Panel Hole Size
0.140" (3.56mm)
- Material Thickness
0.050" (1.27mm)