EPCOS - TDK Electronics B82801B0324A040
- Manufacturer
- EPCOS - TDK Electronics
- Model Name
- B82801B0324A040
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CURR SENSE XFMR 1:40 SMD
- packaging
- Quantity
In stock: 3504
Cut Tape (CT) & Custom-Reel®
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
EPCOS - TDK Electronics
- Series
B82801B
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Frequency Range
50kHz ~ 1MHz
- Type
Invasive
- Inductance
320 µH
- ET (Volt-Time)
- Turns Ratio - Primary:Secondary
1:40
- Current Ratio
- DC Resistance (DCR)
0.8mOhm Primary, 1.14Ohm Secondary
- Ratings
- Mounting Type
Surface Mount
- Size / Dimension
0.280" L x 0.320" W (7.11mm x 8.13mm)
- Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)