EPCOS - TDK Electronics B37923K5220J060
- Manufacturer
- EPCOS - TDK Electronics
- Model Name
- B37923K5220J060
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP CER 22PF 50V C0H 0402
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
EPCOS - TDK Electronics
- Series
B37923K
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Obsolete
- Capacitance
22 pF
- Tolerance
±5%
- Voltage - Rated
50V
- Temperature Coefficient
C0H
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Features
High Q, Low Loss
- Ratings
- Applications
RF, Microwave, High Frequency
- Mounting Type
Surface Mount, MLCC
- Package / Case
0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)