Eaton - Electronics Division MFLA2512R4700FC Tape & Reel (TR)
Image shown is a representation only.
  • Eaton - Electronics Division MFLA2512R4700FC Tape & Reel (TR)-thumb
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Model Name
MFLA2512R4700FC
Datasheet
Datasheet
Description
RES 0.47 OHM 1% 1W 2512
packaging
Quantity
In stock: 8000
Tape & Reel (TR)
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
4000
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
  • Mfr
    Eaton - Electronics Division
  • Series
    MFLA
  • Package
    Tape & Reel (TR)
    Cut Tape (CT)
    Digi-Reel®
  • Product Status
    Active
  • Resistance
    470 mOhms
  • Tolerance
    ±1%
  • Power (Watts)
    1W
  • Composition
    Metal Film
  • Features
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 155°C
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Size / Dimension
    0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.026" (0.65mm)