Diodes Incorporated BZX84C7V5S-7 Tape & Reel (TR)
- Manufacturer
- Diodes Incorporated
- Model Name
- BZX84C7V5S-7
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- DIODE ZENER ARRAY 7.5V SOT363
- packaging
- Quantity
In stock: 4646
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 3000
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Diodes Incorporated
- Series
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Configuration
2 Independent
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
7.5 V
- Tolerance
±6%
- Power - Max
200 mW
- Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
- Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 5 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
- Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)