Dinkle Corporation, USA EK500A-04P
- Manufacturer
- Dinkle Corporation, USA
- Model Name
- EK500A-04P
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- TERM BLK 4POS 5.00MM SCRW PLG
- Quantity
In stock: 2699
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Dinkle Corporation, USA
- Series
EK500A
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Number of Levels
1
- Positions Per Level
4
- Pitch
0.197" (5.00mm)
- Mating Orientation
45° (135°) Angle with Board
- Current
20 A