Dinkle Corporation, USA EK381V-02P
- Manufacturer
- Dinkle Corporation, USA
- Model Name
- EK381V-02P
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- TERM BLK 2POS 3.81MM SCRW PLG
- Quantity
In stock: 4493
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Dinkle Corporation, USA
- Series
EK381V
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Number of Levels
1
- Positions Per Level
2
- Pitch
0.150" (3.81mm)
- Mating Orientation
Horizontal with Board
- Current
12 A