Crystek Corporation CCSMX1-FBM-RG316-12
Image shown is a representation only.
  • Crystek Corporation CCSMX1-FBM-RG316-12-thumb
Manufacturer
Crystek Corporation
Model Name
CCSMX1-FBM-RG316-12
Datasheet
Datasheet
Description
CBL ASSY SMA-MMCX JACK-PLUG 12"
Quantity
In stock: 26
Bag
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
  • Mfr
    Crystek Corporation
  • Series
  • Package
    Bag
  • Product Status
    Active
  • Style
    SMA to MMCX
  • 1st Connector
    SMA Jack
  • 1st Contact Gender
    Female
  • 1st Connector Mounting Type
    Panel Mount
  • 1st Connector Mounting Feature
    Bulkhead - Front Side Nut
  • 2nd Connector
    MMCX Plug, Right Angle
  • 2nd Contact Gender
    Male
  • 2nd Connector Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • 2nd Connector Mounting Feature
  • Length
    12.00" (304.80mm)
  • Cable Type
    RG-316
  • Cable Impedance
    50 Ohms
  • Overall Impedance
    50 Ohms
  • Frequency - Max
    6 GHz
  • Color
    Copper
  • Features
    Shielded
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C