Crystek Corporation CCSMA1-MM-RG316DS-24
- Manufacturer
- Crystek Corporation
- Model Name
- CCSMA1-MM-RG316DS-24
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CBL ASSY SMA PLUG TO PLUG 24"
- Quantity
In stock: 60
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Crystek Corporation
- Series
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Style
SMA to SMA
- 1st Connector
SMA Plug
- 1st Contact Gender
Male
- 1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
- 1st Connector Mounting Feature
- 2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
- 2nd Contact Gender
Male
- 2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
- 2nd Connector Mounting Feature
- Length
24.00" (609.60mm)
- Cable Type
RG-316 DS
- Cable Impedance
50 Ohms
- Overall Impedance
50 Ohms
- Color
Copper
- Features
Shielded
- Operating Temperature
-40°C ~ 85°C