CR Magnetics Inc. CRPS24VDC-240
- Manufacturer
- CR Magnetics Inc.
- Model Name
- CRPS24VDC-240
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 5W
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
CR Magnetics Inc.
- Series
CRPS
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Input Type
AC
- Number of Outputs
1
- AC Voltage - Input
240VAC
- Voltage - Output 1
24V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Voltage - Output 5
- Voltage - Output 6
- Current - Output (Max)
200mA
- Power (Watts)
5W
- Applications
ITE (Commercial)
- Efficiency
- Operating Temperature
- Features
Universal Input
- Size / Dimension
2.99" L x 1.42" W x 3.28" H (76.0mm x 36.0mm x 83.0mm)