Cosel USA, Inc. PBA75F-48-RV
- Manufacturer
- Cosel USA, Inc.
- Model Name
- PBA75F-48-RV
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- AC/DC CONVERTER 48V
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
Cosel USA, Inc.
- Series
PBA (75W)
- Package
Box
- Product Status
Active
- Type
Open Frame
- Number of Outputs
1
- Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
- Voltage - Output 1
48V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Voltage - Output 6
- Current - Output 1
1.6 A
- Applications
ITE (Commercial)
- Voltage - Isolation
3 kV
- Efficiency
86%
- Operating Temperature
-10°C ~ 71°C (With Derating)
- Mounting Type
Chassis Mount
- Size / Dimension
5.31" L x 1.26" W x 3.23" H (134.9mm x 32.0mm x 82.0mm)