Citizen Finedevice Co Ltd SSX-750PCC20000000T
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co Ltd
- Model Name
- SSX-750PCC20000000T
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Citizen Finedevice Co Ltd
- Series
SSX-750P
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Obsolete
- Base Resonator
Crystal
- Type
XO (Standard)
- Frequency
20 MHz
- Function
Enable/Disable
- Output
CMOS
- Voltage - Supply
5V
- Frequency Stability
±100ppm
- Absolute Pull Range (APR)
- Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
- Spread Spectrum Bandwidth
- Current - Supply (Max)
45mA
- Ratings
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
4-SMD, No Lead
- Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)
- Current - Supply (Disable) (Max)
30mA