Carlo Gavazzi Inc. RMD3H48LA40
- Manufacturer
- Carlo Gavazzi Inc.
- Model Name
- RMD3H48LA40
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- SSR RELAY 3PST-NO 40A 0-277V
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Carlo Gavazzi Inc.
- Series
RMD
- Package
Bulk
- Product Status
Obsolete
- Mounting Type
Chassis Mount
- Circuit
3PST-NO (3 Form A)
- Output Type
AC, Zero Cross
- Voltage - Input
24VAC/DC
- Voltage - Load
0 V ~ 277 V
- Load Current
40 A