Carlo Gavazzi Inc. RM1A23A100
- Manufacturer
- Carlo Gavazzi Inc.
- Model Name
- RM1A23A100
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- SSR RELAY SPST-NO 100A 24-265V
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 20
Product Attributes
- Mfr
Carlo Gavazzi Inc.
- Series
RM
- Package
Box
- Product Status
Active
- Mounting Type
Chassis Mount
- Circuit
SPST-NO (1 Form A)
- Output Type
AC, Zero Cross
- Voltage - Input
20 ~ 280VAC, 22 ~ 48VDC
- Voltage - Load
24 V ~ 265 V
- Load Current
100 A