Carlo Gavazzi Inc. HAA14QM24
- Manufacturer
- Carlo Gavazzi Inc.
- Model Name
- HAA14QM24
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- RELAY TIME DELAY 100HRS 8A 250V
- Quantity
In stock: 6
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 5
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Carlo Gavazzi Inc.
- Series
HAA
- Package
Box
- Product Status
Active
- Mounting Type
Socketable
- Relay Type
Mechanical Relay
- Function
On-Delay
- Circuit
4PDT (4 Form C)
- Delay Time
0.1 Sec ~ 100 Hrs
- Contact Rating @ Voltage
8A @ 250VAC
- Voltage - Supply
24 ~ 240VAC/DC
- Termination Style
Plug In, 14 Pin