Carlo Gavazzi Inc. DBB51CM241M
- Manufacturer
- Carlo Gavazzi Inc.
- Model Name
- DBB51CM241M
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- RELAY TIME DELAY 60S 5A 250V 1M
- Quantity
In stock: 2
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Carlo Gavazzi Inc.
- Series
DBB51
- Package
Box
- Product Status
Active
- Mounting Type
DIN Rail
- Relay Type
Mechanical Relay
- Function
Off-Delay
- Circuit
SPDT (1 Form C)
- Delay Time
6 Sec ~ 60 Sec
- Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
- Voltage - Supply
24 ~ 240VAC, 24VDC