Bourns Inc. PFBR45-SP13150S Custom-Reel®
- Manufacturer
- Bourns Inc.
- Model Name
- PFBR45-SP13150S
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- TRANSFORMER PLC 0.45W 1.15MH EP1
- packaging
- Quantity
In stock: 358
Custom-Reel®
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Bourns Inc.
- Series
PFBR45
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Transformer Type
General Purpose
- Inductance
1.15mH
- ET (Volt-Time)
- Turns Ratio - Primary:Secondary
2:1
- Mounting Type
Surface Mount
- Size / Dimension
0.972" L x 0.571" W (24.70mm x 14.50mm)
- Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)
- Operating Temperature
-40°C ~ 125°C