Banner Engineering Corporation WLS28-2CW990DXPBQ
- Manufacturer
- Banner Engineering Corporation
- Model Name
- WLS28-2CW990DXPBQ
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; SWITCH
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
Banner Engineering Corporation
- Series
WLS28-2
- Package
Box
- Product Status
Active
- Illumination Color
White
- Luminous Flux
2100lm
- Length
38.98" (990.0mm)
- Profile (W x H)
1.10" x 0.98" (28.0mm x 25.0mm)
- Power - Rated
- Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
- Features
Cascadable, High/Low/Off Switching
- Housing Material
Aluminum (Al)
- Rated Life
75,000 Hours
- Termination Style
Connector (M12)
- Operating Temperature
-40°C ~ 70°C