Antenna Technologies Limited Company H2430WLPTM11I
- Manufacturer
- Antenna Technologies Limited Company
- Model Name
- H2430WLPTM11I
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- 2430 MHZ HEMI PATCH ANTENNA
- Quantity
In stock: 10
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
- Series
- Package
Box
- Product Status
Active
- RF Family/Standard
- Frequency Group
- Frequency (Center/Band)
2.43GHz
- Frequency Range
2.35GHz ~ 2.5GHz
- Antenna Type
- Number of Bands
1
- VSWR
2
- Return Loss
- Gain
6dBi
- Power - Max
25 W
- Features
- Termination
TNC Male
- Ingress Protection
- Mounting Type
Panel Mount
- Height (Max)
0.620" (15.75mm)