Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX4201EVKIT
- Manufacturer
- Analog Devices Inc./Maxim Integrated
- Model Name
- MAX4201EVKIT
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- EVAL KIT MAX4201 (ULTRA-HIGH-SPE
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
- Series
- Package
Box
- Product Status
Active
- Channels per IC
1 - Single
- Amplifier Type
Buffer
- Output Type
Single-Ended
- Slew Rate
4200V/µs
- -3db Bandwidth
780 MHz
- Current - Output / Channel
52 mA
- Current - Supply (Main IC)
2.2 mA
- Voltage - Supply, Single/Dual (±)
±4V ~ 5.5V